Dergi Hakkında

Sosyal Gelişim Dergisi her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere 2 sayı olarak yayınlanan ulusal, hakemli, akademik bir dergidir (ISSN:2980-2385). Dergide Türkçe ve  İngilizce olarak sosyal bilimler alanındaki orijinal araştırma makaleleri yayımlanır. Dergide yayımlanan tüm makaleler açık erişime sahiptir ve online olarak serbestçe kullanılabilir.

Dergide yayınlanacak metinlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması ve yayın haklarının verilmemiş olması gerekmektedir. Yayınlanmak istenen makalelerin her türlü sorumluluğu yazar(lar)ına aittir. Sosyal Gelişim Dergisi’ne gönderilen makalelerin dergi yazım kurallarına uygun şekilde yazılması, derginin şablonu (template) kullanılarak düzenlenmesi, benzerlik raporu ve telif devir formu imzalanarak pdf formatında yüklenmesi ve benzerlik oranının %20'nin altında olması gerekmektedir. Şablon haricinde gönderilen bilimsel çalışmalar değerlendirilmeye alınmadan yazardan düzenleme talep edilecektir.  Dergide yer alan yazıların bütün hukukî sorumluluğu yazarlara aittir.

Makaleler öncelikle Dergi Editörler Kurulu tarafından ön incelemeye tabii tutulur. Dergi Editörler Kurulu, yüksek intihal veya ciddi şekilsel sorun teşkil eden makaleleri hakemlere göstermeden ret veya düzeltme kararı verebilir. Yazım kurallarına uymayan makaleler, düzeltilmek üzere yazarına iade edilir. Değerlendirmeye alınan makaleler, çift kör hakemli sistemle değerlendirir. Makalelerinizin yayınlanması tamamen hakem görüşleri ile editör onayına bağlıdır.

Yeni Sayı

Cilt 2 Sayı 1 (2024)
					Cilt 2 Sayı 1 (2024) Gör
Yayınlanmış: 2024-05-26

Makaleler

Tüm Sayıları Göster